Medová detoxikační masáž
Medová masáž
Již ve starověku (např. ve starém Egyptě a v jiných zemích) uznávali včelí med jako prostředek nejen k léčení, ale býval součástí také mnohých receptů na zkrášlení. V současné době tomu není jinak. Díky svým detoxikačním schopnostem sklízí med velký úspěch nejen jako potravina, ale využívá se účinně proti rozmanitým chorobám.
Detoxikační medové masáže jsou velmi staré a ověřené postupy léčení, které účinně pomáhají k revitalizaci a v první řadě při vyčerpání v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu, chronických chorobách, nezdravého životního stylu nebo škodlivých vlivů životního prostředí, ale také k obnově energie v těle.
Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus a prostřednictvím techniky „pumpování rukou“ jsou při masáži doslova vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání na povrch kůže. Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu a svým detoxikačním působením osvobozuje celý organismus od usazenin, které se v průběhu let nahromadily z životního prostředí, potravy a léků.
Masáž medem zároveň silně oživuje celý organismus. Přes důležité reflexní zóny zad stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla, které k nim náleží. Při onemocnění těchto orgánů se může tímto způsobem podstatně podílet na jejich vyléčení.
Při dlouhodobě trvajícím stresu reaguje organismus velkým vyčerpáním. Imunitní systém slábne až nakonec dojde k jeho zhroucení a má za následek propuknutí mnoha chorob. A to vše se často zdánlivě děje bez jakéhokoli předchozího varování.
Když už normální cesty vylučování střevy, ledvinami, plícemi a pokožkou již nestačí, náš organismus stojí před problémem, jak se opět zbavit přílišného množství toxinů, na jejichž příjem není nastaven. Zbývá mu tak pouze vylučování náhradními cestami, na něž se již díváme jako na projevy chorob: chronickou, sennou rýmou, záněty vedlejších nosních dutin,kožními vyrážkami, hnisavými pupínky, ekzémy, astmatem, revmatismem, chronickými chorobami střev se sklony k průjmu, neurodermatidou, infekcemi močových cest, svalovými bolestmi, velkoplošným tvořením puchýřů na pokožce a odlupováním kůže, ale také sem patří rakovina, potíže srdečního oběhu, žaludeční a střevní poruchy, plísňová onemocnění střev, chronický únavový syndrom (již v mladém věku), bolesti hlavy, nervové poruchy všeho druhu, potíže s usínáním a spánkem, u žen výtoky a poruchy menstruace, deprese.
U kterých chorob se medová masáž obzvlášť osvědčuje:
- potíže krevního tlaku
- alergie (pokud se nejedná o alergii na med)
- všechny revmatické onemocnění svalů a kloubů
- artróze
- žaludeční a střevní poruchy
- plísňová onemocnění střev, pokožky a orgánů
- chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin
- chronický únavový syndrom
- bolesti hlavy
- nervové poruchy všeho druhu
- potíže s usínáním a spánkem
- výtoky a menstruační problémy žen
- deprese
- všech stavech slabosti podmíněné stářím nebo jiné
- při pomalém zotavování v návaznosti na těžké choroby
- ochabování vitality a výkonnosti
- jaterní choroby
- funkční poruchy slinivky břišní
- slabosti ledvin
- poruchách potence a neplodnosti
- všechny možné příznaky nemocí, zaviněné škodlivinami životního
prostředí nebo z amalgámových výplní
- po operacích
Kdy se medové masáže nemají používat?
- při vzniku alergie na med
- v oblasti otevřených ran
- při poškození pokožky, ekzémech nebo vyrážkách
- při tumorech kvůli nebezpečí tvorby metastáz
- při krvácení v těle, např. při žaludečních vředech a krvácení žaludku
- v případě čerstvého záchvatu mrtvice (později však může být opatrná medová masáž vhodná)
- při vysokém očním tlaku
- při trombóze
- při infekčních chorobách
Medová masáž se neprovádí na břiše a v oblasti hrudníku. Nejvhodnější je k ošetření páteře. Usazeniny, které se nacházejí v nohou, vztáhne masáž zad směrem vzhůru.
Jak často se masáž medem doporučuje?
U zdravých lidí 1x měsíčně, u nemocných 1x týdně, u akutních případů i 2x týdně.
Hlavní zásadou po masáži je : Nesmíme používat po 24 hodin na ošetřená místa mýdlo nebo tekuté kosmetické přípravky!!!! Jen čistou vodu!! Samozřejmostí je dostatečný příjem tekutin, aby tělo mělo možnost vyplavit veškeré usazené škodlivé látky. Jinak by mohlo dojít k tomu, že se usadí na jiném místě.